Vozol Yanık Tadı Geliyor Çözümü

Vozol yanık tadı geliyor çözümü, elektronik sigara kullanıcılarının merak ettiği en önemli konulardan biridir. Çünkü yanık tadı, birçok kullanıcının başına gelen ve son derece can sıkıcı olan bir sorundur. Peki, yanık tadı neden gelir? Çözümü var mıdır?

Neden Vozol Yanık Tadı Gelir?

Vozol kullanıcılarının karşılaştıkları en önemli sorunun yanık tadı olduğunu ifade etmek yanlış olmayacaktır. Birçok kullanıcının karşılaştığı bu problemin temelde iki farklı nedeni vardır. Bunlara dair detaylar aşağıdaki gibidir:

1 – Likit Bitmesi

Yanık tadı gelmesinin ilk nedeni, cihaz içerisindeki likidin bitmesidir. Bilindiği gibi her cihazın kapasitesi farklıdır ve içerisinde belli bir miktarda likit vardır. Likit, kullanım nedeniyle bir süre biter.

Likit bittiğinde, kullanıcıların her nefeste aldıkları aromanın yerini yanık tadı almaya başlar. Çünkü coil bölümünde likit kalmadığı için her nefeste coil ateşlenir ve buradaki pamuğun yanmasına neden olur. Yanan pamuktan ise yanık tadı gelir.

2 – Coil Yanması

Yanık tadının gelmesinin bir diğer nedeni ise yanlış kullanım nedeniyle coil yanmasıdır. Birçok kullanıcının başına gelen bu durum, likit bitmemesine karşın yaşanabilmektedir.

Vozol ve diğer tek kullanımlık elektronik sigaralar, kolay kullanım özelliğine sahiptir. Ancak talimatlara göre kullanmak gerekir. Bazı kullanıcılar, bu ürünü adeta nargile gibi kullanmak istemekte ve bunun için uzun çekimler yapmaktadır. Uzun ve sert çekimler, coil yanmasına neden olabilmektedir.

Vozol, kısa ve nazik nefeslerle kullanılmalıdır. Uzun nefesler nedeniyle coil yandığında, cihazın içerisinde likit dahi olsa sürekli yanık tadı gelir. Bu ise kullanım keyfini kaçırdığı gibi güvenli kullanımı da engeller.

Vozol Yanık Tadı Nasıl Geçer?

Farklı nedenlere bağlı olarak yaşanan yanık tadının çözümü için uygulanacak adımlar şu şekildedir:

  • Kullanılan cihazda watt ayarlama özelliği var ise farklı watt ayarları ile denemeler yapılmalı ve yanık tadının gelip gelmediğine bakılmalıdır.
  • Hava akış ayarlaması var ise benzer şekilde bu bölümdeki ayar da değiştirilmeli ve yanık tadının gidip gitmediğine bakılmalıdır.

Bu denemelere rağmen yanık tadı gitmiyorsa ürünün kullanımı sonlandırılmalı ve farklı bir Vozol ürünü kullanılmalıdır.

Diğer İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir